KLASSIGA KINNO: PILTSMAILID

Miljardid inimesed on hakanud kasutama suhtlemisel emojisid (jaapani keeles „pilttegelane“). Kuna mobiiltelefonitehnoloogia areng on tekitanud meie suhtlusviisis paradigmanihke, on emojidest ehk piltsmailidest saanud üleilmne nähtus ning mõned väidavad, et nendest väikestest piltidest saab peagi vaat et oma keel. Aga kes otsustab, millised uued piltsmailid heaks kiidetakse ning kõikide nende naeratavate junnide ja südamekujuliste silmadega nägude paabelis kasutusele võetakse?

Režissöörid Martha Shane ja Ian Cheney viivad meid sügavale pilttegelaste maailma alates rahvusvahelisest mittetultunduslikust konsortsiumist, mis standardib väljapakutavaid piltsmailisid ja otsustab uute juurutamise üle, kuni kampaaniateni, mis toetavad uusi piltsmailisid, näiteks selliseid, mis kujutavad menstruatsiooni, Argentiina matet, hidžaabi ja nahatoonide arengut, ning kuni päris piltsmailide sünnini Jaapanis, kus kohtume piltsmailide ristiisa Shigetaka Kurita endaga.

Sarnaselt tabavalt kasutatud lõuga sügavale piltsmailile on see filmgi mõtlemapanev ja lõbus ning pärast selle nägemist ei vaata keegi enam ühtegi piltsmailit ega mõtle enam ühestki keelest samamoodi nagu varem.

Film linastub eestikeelsete subtiitritega 22. jaanuaril kell 15:00.
Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli II ja III astme ning gümnaasiumiastme õpilastele. Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.
Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – info@kinosoprus.ee

 

Description for TAKE YOUR CLASS TO CINEMA

The Take Your Class to Cinema programme is intended for the students of the older grades of basic school and the secondary school level. The series shows youngsters various documentaries that have won prizes at international film festivals. We choose films for the programme on the basis of the carrying topics of the national curriculum: the environment, sustainability, citizens’ initiative, cultural identity, health, values, and many other important areas. The screenings always include an introduction and film related study materials. Pre-registered groups get a discount and teachers can enjoy the screenings free of charge. During the academic year, every month includes two screenings of one film. The films are shown in the original language with Estonian subtitles

Previously featured films at TAKE YOUR CLASS TO CINEMA series

Klassiga kinno: Võrku püütud (Veebikino)

05.04.2021

Klassiga kinno: Modell Maddy (Veebikino)

05.04.2021

Klassiga kinno: Feels Good Man

15.02.2021

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

09.11.2020
  •  
  • 1 of 14