Klassiga kinno: Feels Good Man

2005. aastal lõi karikaturist Matt Furie oma koomiksis „Boy’s Club“ tegelase nimega Konn Pepe (Pepe the Frog). Furie oli konni selleks hetkeks joonistanud juba pikalt, aga hetkest, mil Pepe ühes kaadris ütles saatuslikud sõnad „feels good man“, algas rohelise konnmehe uskumatu odüsseia mööda küberruumi. Lause võeti käibele napaka kinnitava vastusena, kuna Furie Pepe levikut ei takistanud, aga edasist poleks ta osanud aimata. Kui öeldakse, et kassil on üheksa elu, siis Pepe näitel võiks sama väita ka konna kohta. Pepet asusid uuesti kontekstualiseerima veebisait 4chan, sealtkaudu antisotsiaalne incel/beta male liikumine, Ameerika neonatslikud rühmitused, seejärel Trumpi valimiskampaania, ja sellest, kuidas Pepe lõpuks Hong Kongi jõudis, kuulete juba filmis.

„Feels Good Man“ on tihe kaasaegne lugu ühe internetimeemi sünnist ja arengust, sellest, kuidas tekivad tähendused ja kuidas neid vahel meelevaldselt tekitatakse. Kindlasti ka sellest, kuidas toimib kaasaegne kübermaailm, mis mõjutab nn tegelikku elu järjest enam. Kes nüüd veel julgeb öelda, et koomiksid on ainult kahjutud joonistused, mis ei tähenda mitte midagi?

Tristan Priimägi

Dokumentaalfilm sobib eelkõige gümnaasiumiastme ning ülikooli õpilastele. Õpetajatele valmistame taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.
Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta

Eriprogrammi Klassiga kinno kirjeldus

Klassiga kinno programm on mõeldud põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumiastme  õpilastele, sarja raames näidatakse noortele erinevaid rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatuid dokumentaalfilme. Filmiprogrammi koostades lähtume riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad. Filmidele eelneb alati sissejuhatus ning filmiga kaasnevad õppematerjalid. Eelregistreerunud gruppidele on soodushind, õpetajatele on kinokülastus tasuta. Õppeaasta jooksul toome igas kuus ühe filmi kahel korral ekraanile. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Klassiga kinno sarjas

Klassiga kinno: Plastiku lugu (veebikino)

10.05.2021
00:00

Klassiga kinno: Kodeeritud eelarvamus (veebikino)

17.05.2021
00:00

Varasemalt Klassiga kinno sarjas linastunud filmid

Klassiga kinno: Modell Maddy (Veebikino)

05.04.2021

Klassiga kinno: Võrku püütud (Veebikino)

05.04.2021

Klassiga kinno: Kapital 21. sajandil

09.11.2020

Klassiga kinno: Agulilinnukesed

12.10.2020
  •  
  • 1 / 14