Sõprusest

„...Kino pole argipäeva lõpetus, kino olgu elust suurem sündmus. Liiga palju on meie ümber väikeseid ekraane, liiga palju lukuaugust piidlemist, liiga palju youtube'i ja downloadi. Me tahame jälle tunda hõbeda maitset tselluloidil, tunda magusat erutust, kui saalis on tuled kustunud ja projektor juba suriseb, ent algustiitrid pole veel alanud. Kinosõber tahab istuda esimeses reas ja ahmida sisse sigaretisuitsu, mis väljub Marlene Dietrichi paokil suust või Humprey Bogarti hammaste vahelt. Suurel ekraanil on kõik üleelusuurune - tunded, roimad, naer, melanhoolia. Kui kino raputab paigast kasvõi ühe südame, siis järelikult on teda vaja... // Kino on kirg. Kino on vajadus. Kino on Sõprus...“
Andres Maimik (aprilliteesid Sõpruse taasavamise puhul 22.04.2010)

Legendaarne kino Sõprus rõõmustab filmisõpru juba aastast 1955, aastast 2010 vastutab kino opereerimise eest ka filmide maaletoojana tegutsev MTÜ Must Käsi. Tegemist on vanima seintegutseva kinoga Eestis!

Ruben Östlundi "Ruut", Paolo Sorrentino "Kohutav ilu", Andrei Zvjagintsevi "Armastuseta", Leos Caraxi "Holy Motors", Nicolas Winding Refni "Drive", Steve Mcqueeni "Häbi", Kaurismäki "Le Havre" - need on vaid osa Sõpruse ekraanile toodud filmidest.Sõpruse kava moodustavad suurel hulgal just siinsed eriprogrammid, mis on ka selle kino omanäoline kaubamärk. Pikalt kestnud ja sissetöötatud igakuised üritused on Autorikino, Dokiõhtud, õuduskino Cinema Dentata, Filmikool. Lisaks saab meie juures nautida mahukaid retrospektiive filmiajaloo meistritelt - Michelangelo Antonioni, John Cassavetes, Federico Fellini, Jean-Luc Godard, Aki Kaurismäki ja teised samaväärsed. Oma koht on kinokavas nii Seenioride sõbraseanssidel kui ka programmil Klassiga kinno.

Värvikaid filminädalaid on Sõpruses teisigi - Moekunstikino, TMW, Pärdi Keskuse Filmipäevad, DocPoint festival, PÖFF, ELFF, lisaks hulk saatkondadega koostöös valminud filminädalaid, erinevaid filmipäevi jne.

Sõpruse sõbraliku katuse all on oma koha leidnud ka teised alternatiivsed kunstiüritused ja kontsertid

 

Piletiinfo

Argipäeviti tavapilet 6 € ja sooduspilet (õpilased, üliõpilased, seeniorid) 5 €, nädalavahetustel tavapilet 7 € ja sooduspilet 5,5 €, neljapäeviti tavaseansid kõigile 4 €. Piletid on saadaval Sõpruse kassas ja piletimüügikeskkonnas Fienta.

Sõpruses on ka sõbrakaart­ - kogu templeid ja külasta kino TASUTA! Kogudes kaardile viis templit, saad kuuendat kinoseanssi külastada tasuta! Templeid saad koguda ka sõpradega kino külastades, sest iga piletiost annab sinu kaardile templi juurde.

Kino kassa avatakse tund enne esimest seanssi, kassa telefon 644 1919.

 

Kino Sõprus "Presidendi vastuvõtt"
Kino Sõprus "Suitsiid"
Kino Sõprus "Kaklus"