Saame sõpradeks

Soovid olla kursis Kino Sõpruse kõige värskemate uudistega? Liitu meie uudiskirjaga!

Uudiskirja saadame laiali kord nädalas. Seni hoia end meie tegemistega kursis kino Facebooki ning Instragrami jälgides.

Kinnitame, et Kino Sõprus ei jaga Teie andmeid kolmandate osapooltega. Teie andmeid kasutatakse ainult selleks, et teavitada Teid uudiskirja teel kino Sõpruse tegemistest ja uudistest. Vajutades „telli“ nuppu, annate nõusoleku oma e-maili kasutamiseks. Uudiskirja tellimusest võite loobuda igal ajal, vajutades meie uudiskirjade jaluses olevale nupule " Ei soovi enam uudiskirja?".

Palun sisesta enda nimi.
Palun sisesta enda e-maili aadress.

Uudised

Kino Sõprus vaatajate arv kasvas aastal 2018 rekordiliselt

Möödunud aastal oli Sõpruse kino vaatajanumbri osas rekordiline. Publiku arv ühe kinosaaliga Sõpruses jõudis numbrini 63 407, seega vaatajate hulk tõusis eelmise aastaga võrreldes 18% võrra. Kinokavasse jõudis üle 260 täispika filmi ja suurel hulgal lühifilme.

Kino Sõprus oli aastal 2018 üliedukas, rekordilise publiku tõid kinno loomulikult kodumaiste filmidega kooliseansid ja programm “Klassiga kinno”.  Aasta jooksul külastas kino ligi 10 000 õpilast.

Kõige edukam enda korraldatud sari Sõpruses oli eelmisel aastal “Linastus & kohtumine tegijatega”, mida külastas 2197 vaatajat. Publiku eest käis läbi mitusada külalist meilt ja mujalt ning mitukümmend moderaatorit, eriti meeldejääv oli kohtumine filmi “Tundmatu sõdur” tegijatega.

Rohkelt vaatajaid said Sõpruse sarjadest ka filminädala raames ekraanile toodud Ingmar Bergmani retrospektiiv, Dokiõhtu, Filmikool ning Seenioride sõbraseansid. Kino Sõprus eriprogramme kureerisid Tõnis Kahu, Rainer Sarnet, Karlo Funk, Andres Maimik ja Allan Appelberg.

Vaatajamagnetiteks kinoekraanil olid aastal 2018 ikkagi kodumaised hitid: “Eia jõulud Tondikakul”(4323 vaatajat kinos Sõprus), “Seltsimees laps”(2120 vaatajat kinos Sõprus), “Tuulte tahtud maa”(1733 vaatajat kinos Sõprus) ja “Vello Salo. Igapäevaelu müstika” (1037 vaatajat kinos Sõprus).

Musta Käe levifilmidest olid möödunud aastal Sõpruse ekraanil vaadatuimad “Pidu”, “Tundmatu sõdur”, “Leto” ja “Whitney”.

Suure hulga publikut tõid kinno ka teised festivalid ja filminädalad. Populaarsed kinoüritused olid nii DocPoint Tallinn, Pöff, kui ka Moekunstikino ja Tallinn Music Weeki filmiprogramm. Rõõm on tõdeda, et väga edukas on olnud koostöö erinevate saatkondade ja nende poolt korraldatud filminädalatega. Siinkohal tõstaks esile Frankofooniakuu, Brasiilia filmipäevad ning  Itaalia Filmi Päevad.

Kino käis aastal 2018 filme näitamas ka Filmilindifestivalil Järva-Jaanis, Mägede Häälel Kohtla-Nõmmel ning I Land Soundil Saaremaal.

Uus aasta Sõpruses tõotab tulla veel hoogsam ja vaheldusrikkama programmiga. Ootame kinno kõiki uusi ja vanu filmisõpru.

Veel uudiseid

Algab Ingmar Bergmani retrospektiiv

Sõpruse kinos ja Tartu Elektriteatris on sel nädalal algamas retrospektiiv alapealkirjaga „Bergman 100. Rituaalid“. Filminädal on pühendatud Ingmar Bergmani 100 sünniaastapäevale. Filmiprogrammi on sel korral kureerinud režissöör Rainer Sarnet.

 

Retrospektiivi kavas tulevad esitlusele just Bergmani poolt loodud 1960ndatest aastatest pärit filmid: „Seitsmes pitser“ (1957), „Neitsiallikas“ (1960), „Nagu peeglis“ (1961), „Armulaualised“ (1963), „Vaikus“ (1963), „Persona“ (1966) ja „Hunditund“ (1968).

Kinos Sõprus toimuvad esmakordselt Brasiilia filmipäevad

Esimest korda saab Sõpruses nautida mõnusaid Brasiilia filme, põnevat vaatamist jagub kõigile kolmandast kuni kuuendani septembrini. Seanisd on kõigile tasuta!

Kinoekraanile jõuab neli Brasiilia filmi, mis kõik on eesti- ja ingliskeelsete tõlgetega. Sissepääs on filminädala jooksul kõigile vaatajatele tasuta. Filmipäevi korraldab Brasiilia Suursaatkond Tallinnas koostöös kino Sõprusega.

Tänavune Filmilindifestival on pühendatud teekonnafilmidele

Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 18. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust aegumatule kinokunstile. Tänavu võetakse fookusesseroad movie’dehk teekonnafilmid.

Filmilindifestival toimub Järva-Jaani Kinomuuseumis ning Vanatehnika varjupaigas - vanade busside, trammide ja trollide keskel. Festivali iseloomulikuks osaks on kinoklassikaks saanud filmide näitamine 35-millimeetristelt lintidelt. Põrina saatel jookseb vanade projektorite vahelt läbi mitukümmend kilomeetrit rariteetset filmilinti.

  •  
  • 1 / 33