TOIDUFILMIDE FESTIVAL 2020: VARJUS KASVANUD KOHV

Paulig Eesti esitleb: “Varjus kasvanud kohv”

Kohvi kasvatatakse maailma kõige bioloogilisemalt mitmekesisemates piirkondades ekvaatori läheduses; peamiselt kohtades, kus metsaraie peatamine mängib olulist rolli kliimamuutuste negatiivsete tagajärgede minimeerimisel. Enamikku kohvi kasvatatakse monokultuurina, sageli ei arvestata selle kasvatamisel pinnase olukorra, kohaliku ümbruse ega farmides töötavate inimestega.

Õnneks saab kohvi toota tõeliselt säästlikul viisil troopikas põlispuude varjus, kaitstes eluslooduse jaoks olulist elupaika ning pakkudes samal ajal keskkonnale ja põllumajandustootjale hulgaliselt ökoloogilisi ning majanduslikke eeliseid.

“Varjus kasvanud kohv/Shade Grown Coffee” annab ülevaate kohvi valmistamise protsessist, alates küpsete marjade korjamisest kuni täiusliku kohvitassi valmistamiseni. Kirglikud kohvifarmerid, röstijad ja baristad kogu maailmast näitavad, kuidas me kõik saame nautida säästvamat tassitäit - ja helgemat homset. Nii kohvihuvilistele kui ka loodusesõpradele mõeldud dokumentaalfilmi eesmärk on süvendada vaatajate arusaamist oma rollist tarbijana ja panna neid lugu pidama oma järgmisest kohvitassist.